1 Nisan 2017 Cumartesi

Uzun ilişkilerin sonu aldatma mı?


Uzun İlişkilerin Sonu Aldatılmak mı?


Anket sonuçlarına göre uzun vadeli ve istikrarlı ilişkilerde bayanların ilişkiden kaynaklanan duygusal problemler, erkekler ise günlük/mesleki sıkıntılarla birbirlerine karşı cinsel isteklerinde azalma görülüyor. Bu problemlere fiziki yorgunluklar ve yeni bir şey deneyimlemek isteği eklenince sorunun cevabı: aldatmak oluyor.

Aldatmak Normal mi?


Modern yaşam koşulları ve ekonomik krizin ilişkiler ve cinsellik üzerine etkisini ölçmek üzere uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilen araştırma çarpıcı veriler ortaya çıktı.

İnternet üzerinden gerçekleştirilen araştırmaya bugüne kadar 1500 ün üzerinde katılım oldu. Toplamda en büyük yaş grubu 30-39 yaş arası ve %76 erkek, %24 kadın katılımcı bulunuyor. Bunların  %57’si evli, %36,5′u bekar, %6,5′u boşanmış.

Türkler İçin Seks Ekonomide Önemli


Yapılan araştırmada Erkeklerin %93′ü, Kadınların %81′i seks çok önemli diyor!

Yine tüm katılımcıların %70′i  doyurucu bir cinsel yaşamı en az hobileri ve günlük işleri (örneğin alışveriş, temizlik) kadar önemli görüyor ve öyle yaşıyor.

Modern ilişkilerde aşk ve seks birbirinden ayrılıyor!

Toplam katılımcılar içinde 10 kişiden 6 sı aşkı ve seksi ayırıyor. Oysa ki  büyük çoğunluk (%75) istikrarlı bir ilişkiyle paralel cinsel yaşantının daha iyi olacağı fikrinde. İstikrardan kaçılıp fast food sex denilen sadece cinsel içerikli, duygusal sorumluluk taşımayan ilişkilere ağırlık verilmesi sebeplerini de şöyle görüyorlar ; sorumluluk hissinin yarattığı baskı, vakit yetersizliği ve cinselliğin biteceği korkusu ve maddi imkansızlıklar  olarak gösteriliyor.

Fast Food Sex’ten kadınların beklentisi duygusal yakınlık arayışı, erkeklerin beklentisi ise günlük hayatın sıkıntılarını unutmak. Sonuçlara göre 2 kadından 1′i halen çok hoşlandıkları kişilerle daha iyi tanıyana kadar seks için yeterli olmadıklarını, çünkü aceleye getirilen seksin ilişkileri yozlaştırdığına inanıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder