13 Nisan 2017 Perşembe

Varislerden Kurtulmanın Yöntemleri


Varislerden Kurtulma Yolları


Birçok kadının korkulu rüyası olan varislerden kurtulmak hiç de zor gözükmüyor. Sadece biraz çaba göstererek ve sağlığınıza dikkat ederek bacaklarda kötü görüntüye yol açan bu sorundan kısa sürede çözüm bulabilirsiniz.


Ayaklarınızın Altına Bir Yastık Koyarak


Birçok kadının korkulu rüyası olan varislerden kurtulmak hiç de zor görünmüyor. Sadece biraz çaba göstererek ve sağlığınıza dikkat ederek bacaklarda kötü görüntüye yol açan bu sorundan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Ayakta dururken bacaklarımızda ki kan dolaşımı oldukça yavaşlar ve kan damarları yer çekimi nedeni ile kanı kalbe geri göndermekte zorlanır. Sonuç olarak bu kanlar bacaktaki damarlarda birikerek şişmelere ve varislere yol açar.

Aslında bir yere oturmakta ayakta durmakla aynı etkiyi yaratır. Bu nedenle oturarak dinlenmek varislere pek de yararı olmaz. Ayaklarınızdaki kan akışını hızlandırmanın en önemli yöntemi ayaklarınızı vücudunuzdan biraz daha yüksek bir yere koyarak dinlendirmektir. Bunun için en ideal şey ayağınızın altına bir iki yastık koyup dinlenmektir.

Hareket Edin


Aynı noktada devamlı oturmak veya ayakta kalmak zorunda iseniz ayaklarınızı düzenli ve sürekli hareket ettirin. Ayaklarınızı esneterek kötü kan dolaşımını destekleyebilirsiniz.

Düzenli Egzersiz Yapın


Yürüyüş, koşu ve bisiklet sürme varislerin önlenmsinde oldukça etkili bir egzersizdir.

Varis Çorabı Giyin


Varis çorapları varislerin kontrol altında tutulmasını sağlar. Bu çorapların işi , gün boyu ayakta durmayı veya oturmayı gerektiren kişilere özellikle tavsiye edilir. Ayrıca hamile kadınların da varis çoraplarını kullanmaları önerilir. Bu çorapları almadan önce bir uzmandan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Kilo Verin


Eğer kilo probleminiz varsa varislerinizin en önemli nedenlerinde birisi de bu olabilir. Kilo vererek bacaklarınızdaki varisleri azaltabilirsiniz.


Bir Uzmana Danışın


Eğer varisleriniz bacaklarınızda şişmelere ve ağrılara neden oluyorsa mutlaka bir doktora danışarak yardım isteyiniz. Bu durumlarda bacaklarınızda ciddi sorunlara yol açabilecek kan pıhtılaşmaları görülebilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder