14 Nisan 2017 Cuma

YEŞİL ÇAY MUCİZESİNİ DENEDİNİZ Mİ ?


Yeşil Çayın YararlarıSevgili okurlar son günlerde medya ve yayın basın organlarında yeşil çay mucizesi hakkında pek çok doğru - yanlış bilgi dolanıyor.Bende ülkemize uzak doğudan giren bu mucizevi bitkiye tabiri caizse Kod adı”Yeşil” demeyi uygun gördüm ve bloglama adına en doğru en güvenilir bilgileri sunmak üzere konuyu enine boyunaaraştırdım.Bana kalırsa doğru bilgiye ulaşım , bilgi kirliliğinden arıtma çok önemli ve doğru bir blog yazma yöntemi. Bu noktada sizlerle bu konuyu paylaşmak istiyorum.Ulaştığım sonuçlar gerçekten alternatif tıp açısından umut verici.Öncelikle kısaca yeşil çay’a değinelim isterseniz, yeşil çay nedir ? nasıl hayatımıza girdi , gerçekten bahsedildiği kadar etkilimi bunlara bakalım.


Yeşil Çay Nedir

Yeşil Çayın Çin’e giden Rahipler tarafından M.Ö. 800 lü yıllarda keşfedilip buradan Japonya’ya taşındığı aktarılıyor.Faydalarının o dönemde yaşayan bilim adamları tarafından keşfedilmesinden sonra Çin ve Japonya’da Yeşil Çay içmek bir gelenek halini almış ve sağlıklı ve uzun ömür sürmenin vazgeçilmezi sayılır olmuştur.
Uzmanlar tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre “yeşil çay” içerisinde bugüne kadar bilinen en güçlü antioksidan maddenin bulunduğu gözlemlenmiştir.Bu madde Egcc (epigallocathechin gallate) dir.Bu maddenin çok güçlü antioksidan etkileri bulunduğu bilinmektedir.Yeşil çay’ın cilt bakımı üzerindeki etkileri tespit edilerek günümüzde kozmetik sanayinde antioksidan olarak kullanılmaktadır.Yeşil çayın stresi önlediği,sindirim sistemini düzenlediği ayrıca kilo problemi olanların zayıflamasına yardımcı olduğu bilinmekle beraber sağlığımız için faydaları sayamayacağımız kadar çoktur.

Yeşil Çayın Yararları  1. Yaşlanma hızını azaltmaktadır
  2. Kan şekerini dengelemektedir
  3. Tüm kanserleri ama özellikle prostat, akciğer, mide, oniki parmak bağırsağı kanserlerini % 50 oranında önlemektedir
  4. Kolesterolün dengelenmesine yardımcı olmaktadır
  5. Virüslere karşı vücut direncini arttırmaktadır
  6. Tansiyonu dengelemektedir

Yeşil Çay Günde Ne Kadar İçilmeli

Yeşil çayın faydaları bu yukarıda saydığımızla sınırlı değil elbette ki. Sanırım bu kadar yararlı bir bitkiyi kullanmamak olmaz, iyi de ne kadar kulanılması gerekir diyenlere önerim 4-5 fincan yeşil çay diyorum.sağlıklı günler diliyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder