14 Temmuz 2017 Cuma

Ayak Mantarı Tedavisi

Sizler için hazırladığımız bu yazımız da ayak mantarı nedir , ayak mantarı nasıl geçer , ayak mantarı tedavisi kolarına değineceğiz. Bu konulara değinirken de bitkisel yollarla ayak mantarı nasıl geçer sorusuna da değinmeden geçmeyeceğiz elbette. Yazımı gerçekten titizlikle hazırlandığını belitrmek isterim.Şunu asla akıldan çıkarmamak gerekiyor bu konuda yani ayak mantarı tedavisinde , hangi tedavi yöntemini kullanıyor olursanız olun nemlendirici kullanın ve antifulgaller oluşturan tedavi yollarını tercih edin.İyi okumalar dilerim.

Ayak Mantarı Nedir


mantar nedir

Ayak mantarı genelde sadece görünen belirtileri vardır. Tırnaklarınızın renk değiştirdiğini, kalınlaştığını ve farklı bir koku olduğunu fark edebilirsiniz. Eğer rahatsızlığa müdahale edilmese ilerler ayak parmaklarında ve tırnaklarda ciddi sertleşmeler oluşur ve bu durum fiziksel görünüşünüzü etkileyebilir. Bir çok inatçı tırnak mantarı hastalığının nedeni ayak mantarına zamanında müdahale edilmemesidir.
Mantar en çok rastlanan ayak rahatsızlıklarındandır. Bazen belirtileri çok ciddi ve gözle görülebilir olur. Bu nedenle bir an önce tedavi edilmesi gerekir. Mantarı iyileştirmenin bir çok yolu bulunmaktadır. En önemlisi reçetesiz ilaçlar veya doğal çözümlerdir. İzleyeceğiniz yola siz karar verin. Bir doktora danışarak izleyeceğiniz yolu belirleyebilirsiniz.


Ayak Mantarı Tedavisiayak mantarı nasıl geçer
Bazen ayak mantarı sorunu daha çok ayak tırnaklarıyla alakalıdır ve rahatsız edici belirtiler gösterebilir.Kenarlardan içeriye kıvrılmış, sarıya dönen, kalınlaşan ya da sürekli olarak kırılgan olan ayak tırnakları , mantarın bir sonucu olabilir.


Çoğu durumda, ayaklardaki mantar enfeksiyonu, tedavi edildiği sürece ciddi bir problem değildir. Fakat tedavi edilmediği durumlar da ayak tırnakları büyümeyi durdurabilir ve hiç çıkmayabilir.

Ayak mantarından nasıl hızlı bir şekilde tedavi edileceğini bilmek , ayak tırnaklarınız için hayati önem taşır.

Ayak Mantarı İlaçlarımantara ne iyi gelir
Mantar için kullanılan reçetesiz ilaçlar oldukça etkili olabilir; fakat bu ilaçlar çok uzun süreli tedavi sağlamayabilir. Uzun süreli etki almak için ilacı devamlı kullanmanız gerekebilir. Doktor tarafından yazılan ilaçlar tablet şeklinde satılır. Mantar tedavisinde oldukça etkilidirler; fakat ciddi yan etkiler oluşturabilirler. Bu yan etkilerin çoğu karaciğer ile ilgilidir.


Ayak Mantarı Kremleri

mantara iyi gelen kremler
Travocort veya Travazol KremMantar tedavisinde en çok kullanılan kremler , travocort ve travazoldur. Travocort ve travazol krem müadil yani aynı etken maddeden oluşmaktadır ancak farklı firmalar tarafından  üretilir.


Ayak Mantarı Bitkisel Çözüm


doğal mantar ilaçları
Mantarı tedavi etmenin en iyi yolu doğal çarelere başvurmaktır. Evinizde uygulayacağınız bu bitkisel tedavilerin yan etkileri bulunmamaktadır. Evde hazırlanan doğal ilaçları enfeksiyonlu alana uyguladıkça ayağınızdaki iyileşmeyi far edeceksiniz.


Mantar rahatsızlığı ile karşı karşıyaysanız ve nasıl bir yola başvuracağınızı bilemiyorsanız önce bu konu ile ilgili geniş bir araştırma yapın, ayak mantarına karşı, çay ağacı yağı, lavanta yağı, laktik asit, glikolik asit, salisilik asit ve özellikle tca isimli asiti kullanabilirsiniz.Ayak mantarı tedaviniz için farklı bakış açıları ve çözüm önerileri sunan Ayak Mantarı Nasıl Geçer yazımıza da bakabilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder