15 Temmuz 2017 Cumartesi

Tırnak Mantarı Nasıl Tedavi Edilir

Tırnak mantarı bir çok kişi tarafından yaşanan bakteriyel bir rahatsızlıktır. Tırnak mantarı başlangıcından müdahale edilirse tedavisi daha kısa sürmekte ve daha etkili olmaktadır. Tırnak mantarı tedavisinde bir çok yöntem denemektedir. Bu yöntemler arasında mantar enfekte etmiş bölgenin Tca gibi kimyasallar ile iyileştirilmesi ve bitkisel tırnak mantarı tedavileri bulunmaktadır. Aşağıda ayrıntılı olarak bu bilgilere değinilmiştir. İyi okumalar dileriz. 

Tırnak Mantarı Başlangıcı

Mantarlar tırnak veya tırnak yatağına saldırıp çoğalmaya başladığında tırnak mantarı enfeksiyonu meydana gelir. Mantarlar küçük kesikler veya tırnak etrafında hasar yoluyla bulaşmaktadırlar ve en yaygın olarak ılık, nemli yerlerde (örneğin ayakkabı, çorap gibi) ve havuz , sauna, hamam gibi nemli yüzeylerde bulunurlar. 


Tıbbi olarak Onikomikoz olarak bilinen tırnak mantarı normal olarak ciddi sağlık sorunlarına yol açmaz, ancak tırnağın doğası ve mantarın esnekliği göz önüne alındığında, tedavisi zor olabilir. Sonuç olarak, daha erken tedaviye başlanırsa, mantar o kadar kolay yenilir. Tırnak Mantarı Nasıl Tedavi EdilirTedavi edilmediği takdirde, ayak tırnağı mantarı çatlamaya, yarılmaya ve hatta ayak tırnağının tamamen kesilmesine neden olabilir . İyi haber şu ki ayak tırnağı mantarları iyileştirilebilir ve ucuza alınabilir. Çeşitli doğal ev ilaçları bir iki ay içinde enfeksiyonu tedavi edebilir. 

Elma sirkesi hafif asidiktir ve ayak tirnak mantarının yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir. Antiseptik ve antifungal özellikleri ile mantarlara sebep olan bakterileri öldürür.  

Elma sirkesi kullanırken ; elma sirkesi ve suyunu eşit miktarda karıştırın. Bu çözeltide ayak tırnaklarınızı 30 dakika kadar bekletin. Bittiğinde, ayak tırnağını iyice kurulayın. Düzenli kullanım ile mantardaki azalmayı fark edeceksiniz. Başka bir seçenek ise, el yapımı sirke ile birkaç kaşık el değmeden pirinç unu ile antifungal bir zımpara fırçası yapmaktır. Bu macunu etkilenen tırnağın üzerinde ve çevresinde uygulayın ve alanı yavaşça ovun. Bunu haftada birkaç kez yapın. Bu ilaç aynı zamanda ölü deri hücrelerinden kurtulmanıza ve cildi yumuşak tutmanıza yardımcı olacaktır.


Tırnak Mantarı Tedavisi


Tırnak mantarı tedavisinde önemli olan şey bakterilerin yok edilmesini sağlamaktır. Orta zincirli yağ asitleri, doğal fungisitler kullanarak mucizeler yaratabilirsiniz. Fungal zar, mantarın ömrünü sürdürebilmek için çok önemlidir, bu nedenle birçok antifungal tedavi mantar zarını hedef almaktadır. Hindistan cevizi yağında bol miktarda bulunan yağ asitleri doğal olarak mantar zarının lipid (yağ) katmanına yerleşir ve bozguna uğratır ve sonuçta hücre parçalanması mantarın ölmesine neden olur. 

İhtiyacınız olan ;

 • Biraz hindistancevizi yağı 
 • Ve uygulama sonrası için antibakteriyel sabun 


Bu doğal yağı mantar bölgesine sürün ve 30 dakika bekletin ardından , bölgeyi antibakteriyel sabun ile yıkayıp iyice kurulayın. Bölgenin kuru kalması çok önemlidir 

Tırnak Mantarına En Etkili İlaç Yazdığım uygulama ile tırnak mantarından ellerde 2 ayda, ayaklarda ise 4 ay sonra tırnak mantarından kesin kurtulursunuz. Aslında tırnak mantarı ilaçları çok çeşitlidir, ancak en etkilisi tca diyebilirim. Bunun için TCA solüsyonu kullanmanız gerekmektedir. Tca sadece tırnak mantarında değil, genital siğiller gibi inatçı siğilleri bile öldüren bir asittir, ayrıca cilt yenileme özelliği bulunmaktadır, sivilce izleri, ameliyat izleri, nasır, cilt lekesi gibi durumlar için insanların yüzleri dahil uygulanan bu asit tırnak mantarı olan bölgeyi zamanla soyacak ve uygulama esnasında bölgedeki mantarı öldürecek. Ardından TCA sürülen bölgeyi bir takım karışımlar hazırlayarak cilt yenilenmesine katkıda bulunmanız gerekmektedir. Çinko oksit cilt besleyici güçlendirici bir maddedir, aynı zamanda anti fungal ve anti bakteriyel özellikleri vardır. Bölgedeki soyulmayı hızlandırırken tırnak oluşumu hızlandırıp mantarların üremesine engel olacaktır. Madecassol bölgede hızlı iyileşme yapacaktır, e vitamini ve b5 vitamini de tırnağın beslenmesini ve hızlı iyileşmesini sağlayan maddelerdir. Laktik asit ise ciddi bir antifungal maddedir. Bu maddeler ile hazırlayacağınız bu merhemi TCA uyguladıktan sonra sabah akşam sürmeniz durumunda 3-4 ay içerisinde ayak tırnaklarınızda mantardan eser kalmaz ve tırnaklarınızı yenilemiş olursunuz.  


TCA tırnak mantarını öldürdükten sonra hazırladığınız merhem mantarın yeniden üremesini engelleyecek ve ikinci seans tca uygulamasında (TCA yı tırnak mantarları için 15 günde bir uygulayın) tırnaklarınızı daha arındıracak ve sürecin sonunda yenilenmiş ve mantarsız tırnaklara kavuşmanızı sağlayacaktır. TCA'yı doa kimya sitesinden satın alabilirsiniz. (%60 TCA tırnak mantarında kullanılması gereken orandır). 


Tırnak Mantarına Bitkisel TedaviPişirme soda mantar öldürücü değildir, yani mantar öldürmez. Fakat mantarın yayılmasını engellemektedir. Bunun sebebi alkali olmasıdır.. O zaman sirke kullanarak tırnak mantarını öldürmek iyi bir fikir olabilir, sirke oldukça zayıf bir asittir ve çevreye zarar vermeden tırnak mantarına karşı koruma sağlamaktadır. 

İhtiyacınız olan;

 • 4 -5 yemek kaşığı kabartma tozu 
 • 1 su bardağı beyaz sirke veya elma sirkesi 
 • Su 
 • Ayaklarınızı ıslatmak için bir kap 
 • Kağıt havlu 

Talimatlar;


Önce, seçtiğiniz sirkenin belirli bölümünü ayaklarınızı ıslatmak için yeterli suyla karıştırın. 15 dakika kadar ayaklarınızı bu su ile ıslatın ve sonra kağıt havlu ile kurutun. Ayaklarınızı ıslatmak için birkaç su bardağı kakao yağı ilave ederek 15 dakika kadar ıslatın. Ayaklar tamamen kağıt havlu ile kurulayın. Bunu günde iki kez yapın.


Konuyla ilgili olarak aşağıdaki yazı başlıklarındaki yazılarımı okuyabilirsiniz.

2 yorum:

 1. MEHABA İYİ GÜNLER TIRNAKTA OLAN MANTAR İÇİN ÖNERDİGİNİZ ASİT TCA NIN SİTEDEN BAKTIM AMA ÜZERİNDE 25 İLE 70 ARASINDA RAKAMLAR VAR BUNLAR ONUN DERESİNİMİ YANSITIYOR ACABA BİR KEZ AMİLİYAT OLDUM AMA GECMEDİ ARYIK AYAKKABİ GİYEMEZ HALE GELDİM YARDİMCİ OLURMUSUNUZ LUTFEN

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. asitin dereceleri onlar, siz 40 lık tca asit alın, ayrıca 60 lık laktik asit, çinko kosit ve salisilik asit alın.

   Sil